Jesteśmy XVIII drużyną harcerską im. Mariusza Zaruskiego działającą przy Hufcu ZHP Węgierska Górka im. Obrońców Węgierskiej Górki. Nasza harcówka znajduje się w sołtysówce w Ciscu zbiórki odbywają się w sobotę o godzinie 10:01 :)
środa, 18 września 2013
Za gackiem po górach
Hufiec ZHP Węgierska Górka dzięki konkursowi grantowemu "Po stronie Natury" ma okazje poszerzyć horyzonty swoich działań i zarazić ich swoją ekologiczną postawą. Harcerze od dnia 1 sierpnia 2013r. rozpoczęli realizację projektu zatytułowanego: "Za Gackiem po górach", który ma na celu poszerzenie wiedzy o ochronie przyrody, a w szczególności nietoperzy występujących na terenie Beskidu Śląskiego i Żywieckiego oraz kształtowanie postaw ekologicznych u dzieci i młodzieży.
Chcesz wiedzieć więcej??...śledź stronę naszego hufca http://www.wegierskagorka.zhp.pl/
http://www.youtube.com/watch?v=Hr-Y2Tt8gFE "piosenka projektu"
czwartek, 12 września 2013
Na Tropie
W czwartek 5 września odbył się nabór harcerski pt. " NA TROPIE " Wspólnie śledziliśmy porywacza Różowej Pantery. Wszyscy dobrze się bawili i starsze harcerki, i te młodsze, które mamy nadzieję, wesprą nasze szeregi i będzie nas jeszcze więcej !
sobota, 31 sierpnia 2013
Obchody 1 września!!!
Już jutro 1 września odbędą się obchody upamiętniające wybuch II wojny światowej. O godzinie 10.00 jest uroczysty wymarsz sprzed dziupli. Wszystkie uroczystości odbędą się przy Pomniku w Żabnicy. Ubieramy pełne mundury i spotykamy się koło naszej harcówki o godzinie 9.40.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
